Ja tu rządzę!

Albo się na Was obrażę!

Małe dzieci mały kłopot, duże dzieci… Może ten mój młodszy duży nie jest, ale charakterny okrutnie. Przechodzi właśnie okres ustawiania sobie rodziny, zwany także buntem małej bestii. Ma być tak jak on sobie życzy, czyli odwrotnie od tego co my chcemy. Ma założyć długie spodnie, o nie, co z tego, że właśnie jest najzimniejszy dzień lata, on będzie paradował w krótkich. Idzie do przedszkola, cieszy się od rana, ale zaraz, zaraz, przecież nam o to chodzi by poszedł. O nie, tak to nie będzie, ma być jak on chce. W czasie jazdy jest cicho bo musi przeanalizować, czy ryki zacząć już podczas wysiadania, czy raczej w drzwiach placówki.  I tak w kółko.

Niby już to znamy, przechodziliśmy podobne atrakcje ze starszym, choć oczywiście podejście każdy ma indywidualne. Wojować czasami nie ma sensu. Chcesz krótkie spodnie, to zakładaj, ale zmarzniesz i wtedy nie przychodź na skargę. Zobacz, zimno jest, ale nie przykleję do Ciebie długich, żebyś ich w ferworze awantury nie zdejmował. Nie chcesz jeść, nie jedz, będziesz głodny. Nie chcesz spać, ok, to Twoja sprawa, ja idę. No i to jest mega świństwo robione dziecku, jak tak można, on tak się stara, drze się, pokazuje język, a my zamiast zrobić się czerwoni, albo słodkim głosem mu przytaknąć, uprzedzamy o konsekwencjach i dajemy wolną rękę. A głupi on nie jest i wie doskonale, że w szortach zmarznie, że chce mu się jeść, no i że chce iść do dzieci. Albo jeszcze gorzej, skoro nie je to zabieramy talerz, skoro nie chce się ubrać, to może jechać goły. O nie, no co to ma znaczyć! Gdzie wrzask, nerwy i łzy w rodzicielskich oczach. Gdzie błagania, żeby zrobił o co się go prosi. My wstrętni, starzy dręczyciele biednego maluszka, jak możemy nie dawać sobą manipulować? W końcu tak się na nas wkurzy, że usiądzie tyłem do nas z założonymi rękami i buzią w ciup i nie będzie się odzywał przez całe 10 minut, aż w końcu zapomni o co mu właściwie chodziło.

I tylko starszy z niedowierzaniem na nas patrzy, gdy mówimy mu, że zachowywał się podobnie.

Rn

Ten wpis został opublikowany w kategorii Rn i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>