Mamo, nudzę się

Moje dzieci uczą się tego zwrotu niepokojąco szybko. A potem już idzie lawinowo, nudzę się, nudzę się i nudzę się. Nie, żebym sama taka nie była, ale moja ambicja na stwierdzenie mamy, że „inteligentni ludzie się nie nudzą” kazała mi się zamknąć i cierpieć w milczeniu. Moje potomstwo albo nie ma ambicji, albo jest na ten numer za cwane i nic sobie z niego nie robi. Powiem więcej, starszak na takie postawienie sprawy zwrócił się do mnie słowami: „W takim razie nie jestem inteligentny, nadal się nudzę.”. I zrób coś z takim potworem. Młodszy dotychczas nierozwinięty werbalnie, dzięki czemu omijały mnie jego wyrzutu (spróbujcie pokazać gestem, że się nudzicie), zaczął gadać i zaraz po opanowaniu dzięki, proszę, chcę i nie lubię starszego dołączył te okropne NUDZĘ.

I co ja mam na to poradzić. W nudzeniu się są wytrwali, na proponowane zajęcia odpowiadają niechęcią i dalszym nudzeniem. Oczywiście, są rzeczy, które odegnają nudę, zaliczają się do nich wszystkie nieosiągalne w danym momencie (sanki gdy brak śniegu), lub wymagające oderwania rodzica od zajęć. No i najważniejsze, nie są to te proponowane przez mamę lub tatę.

Mały poradnik dla chcących nudzić się.

Nudzeniem się można osiągnąć wiele, wykończony opiekun traci zmysł samozachowawczy a jego uwaga jest rozproszona, dzięki czemu łatwiej przemycić własne pomysły, takie jak pomalowanie ściany, zamkniecie brata w wersalce, czy utworzenie tatuażu za pomocą markera na przedramieniu. Oczywiście im więcej osób nudzących się, tym łatwiej i, bądźmy szczerzy, zabawniej. Nie można jednak przesadzić. Rodzic, jak każdy dorosły, musi mieć poczucie zwycięstwa, dlatego należy na jakiś czas przestać się nudzić i zająć proponowaną aktywnością. Najlepiej nudzenie dozować stopniowo, zadowalając się początkowo drobnymi zwycięstwami. Po pewnym czasie można wzmocnić nacisk, dokładając do ataku słownego zbolałą minę, westchnięcia i przewracanie oczyma. Nie można także zaprzestać obserwacji osoby na którą wywiera się presję, zaczerwienione uszy i wydobywająca się z nich para powinny wywołać w nas chęć szybkiego odwrotu. W takim wypadku można nagle zainteresować się myciem rąk, oglądaniem ściany, bądź też układaniem wzorów z pozostałości obiadu.

Poradnik dla atakowanych nudzeniem się.

Nie mam rad, musicie to przetrwać. Za parę lat to się skończy i będziecie za tym tęsknić (podobno). Przynajmniej się nie nudzicie…

Rn

Ten wpis został opublikowany w kategorii Rn i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>