Tępa Dzida

Zostałam określona mianem tępej dzidy. Trochę mi szkoda, że nie tępej włóczni, byłoby bardziej zgodne z hobby samca dominującego. Ale samo określenie całkiem mi się podoba, myślę, że pasuje do mojej osoby, a dodatkowo, jak mówi moja lepsza połowa, włócznie można ostrzyć, więc jest dla mnie nadzieja.

Poza tym trochę zrobiło mi się przykro, że umiejętność czytania ze zrozumieniem nie jest tak rozpowszechniona, jak się wydaje, ale zostałam oświecona, że to raczej chodzi o odmianę lenistwa, która nie pozwala na wysiłek większy, niż przeczytanie krótkiego opisu.

Dowiedziałam się o sobie ciekawych rzeczy, czasami zaskakujących, i doszłam do wniosku, że są osoby, które na podstawie jednego wersu tworzą sobie obraz osoby piszącej, całkowicie pomijający zawarte dalej informacje. Zastanawia mnie, czy oprócz strony poglądowo-intelektualnej ten obraz obejmuje fizyczność. Strasznie mnie ciekawi jaka ona jest, czy jestem wychudzoną brunetką o wzroście koszykarki, drobną blondynką, czy może grubą i niską szatynką z brodawką na nosie.

Ucieszyło mnie, że mogłam uczestniczyć w leczeniu kompleksów osób, których niezwykle konstruktywne uwagi wnosiły tak wiele do dyskusji. No bo czyż stwierdzenie „kolejna nawiedzona wariatka” nie wyjaśnia wszystkiego?

A teraz przyjemniejsza część.

Dziękuję bardzo wszystkim, którzy potrafili spokojnie przedstawić swoje stanowisko i je uzasadnić, wymieniać się uwagami, swarzyć i nie zgadzać, z zachowaniem szacunku dla pozostałych komentujących. Przeczytałam opinię osób nie zgadzających się z moim zdaniem, ich argumenty, nadal część z nich tkwi w mojej głowie i zastanawiam się nad nimi. Nie mówię, że zmieniam zdanie, ale zyskałam perspektywę. Osobom proponującym mi pomoc bardzo dziękuję i mam cichutką nadzieję,że nie będzie potrzeby abym ja, lub ktokolwiek inny musiał z niej korzystać. Podzielającym mój punkt widzenia dziękuję za wsparcie i mam nadzieję, że świadomość, że są inni w podobnej sytuacji podnosi Was na duchu.

P.S. Do tych, którzy po przeczytaniu tego tekstu uważają mnie za złą matkę. Jeżeli złe matki zastanawiają się nad tym, co dobre dla ich dzieci, szukają rozwiązań i informacji oraz podejmują trudne decyzje, są gotowe walczyć za to w co wierzą, ale nie w bezmyślnie fanatyczny sposób, wysłuchują, myślą, dbają o swoje potomstwo, uczą je samodzielności i kochają je, to tak, jestem okropną matką. I oby takich było jak najwięcej, bez względu na to czy szczepią, nie szczepią, chodzą do kościoła, czy do meczetu, nie mają telewizora i gier komputerowych, są białe, czarne czy różowo-koperkowe.

Rn

Ten wpis został opublikowany w kategorii Rn i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Tępa Dzida

  1. ~Nogoon Czono Baatar pisze:

    http://www.youtube.com/watch?v=oPEdDcs_8ZQ tu jest między innymi o tym, czemu ludziom się wyłącza myślenie i włącza owczy pęd, jak widzą pogląd przeciwstawny do swojego; oczywiście być może to bajka jest zupełna, biologiem nie jestem w sumie, ale przyjmuję, że jest tak jak tam twierdzą, bo sporo to z naszej rzeczywistości wyjaśnia :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>